Uutuus

Sterimar Blocked Nose Baby 50 ml

246,00 € / l

Tuotekoodi9542813

Pakkauskoko
50 ml
Markkinoija
Orion Oyj

check Saatavilla

Muuta tuotemäärää
Stérimar Blocked Nose Baby on hypertoninen nenäsuihke, joka pohjautuu meriveteen. Valmistetta suositellaan lyhytkestoiseen käyttöön yli kolmen kuukauden ikäisten vauvojen nenän tukkoisuuden poistamiseksi. Avaa tukkoisen nenän nopeasti. Poistaa jopa paksun liman. Auttaa torjumaan flunssaa ja vähentämään sekundäärisen infektion riskiä huuhtomalla nenäontelot.
Käyttötarkoitus plus minus
Lyhytkestoiseen käyttöön yli 3 kuukauden ikäisten vauvojen nenän tukkoisuuden poistamiseksi. Avaa tukkoisen nenän nopeasti Poistaa jopa paksun liman Auttaa torjumaan flunssaa ja vähentämään sekundaarisen infektion riskiä huuhtomalla nenäontelot.
Annostelu plus minus
Käytä 2–6 kertaa päivässä, kunnes tukkoisuus vähenee. Tarkoitettu lyhytkestoiseen käyttöön nenän ollessa tukossa.
Ainesosaluettelo plus minus
STÉRIMAR™ -merivesi sisältää hyödyllisiä mineraalisuoloja ja meren hivenaineita sekä lisättyä kuparia ja mangaania.100 ml sisältää merivettä (60 ml), pentahydraattikuparisuolaa, monohydraattimangaanisuolaa ja puhdistettua vettä. Aseptisesti pakattu. lnertti ponnekaasu: typpi. Valmiste ei ole kosketuksissa typen kanssa.
Huomioitavaa plus minus
Käytön aikana saattaa esiintyä kihelmöintiä, jos nenän limakalvot ovat ärtyneet. Paineistettu säiliö: voi revetä kuumennettaessa. Suojattava kuumuudelta, kuumilta pinnoilta, kipinöiltä, avotulelta ja muilta syttymislähteiltä. Tupakointi kielletty. Ei saa puhkaista tai polttaa edes käytön jälkeen. Suojattava auringonvalolta. Ei saa altistaa yli 50 °C:n lämpötilalle. Pidä poissa lasten ulottuvilta.
Säilytys plus minus
Huoneenlämpö (+15C - +25C)